Položky 0
Přihlášení
Loading
 
O FSC®
 
Nesprávná správa světových lesů a nadměrná těžba dřeva by měly být záležitosti, kterým by měly věnovat pozornost
všechny národy světa.
Firmy zabývající se nezákonným dřevorubectvím se nadále snaží dosahovat rychlých zisků z tropického dřeva. V některých oblastech je stále ještě rozšířeno rozsáhlé sekání a pálení dřeva. Jiní farmáři zase ničí přirozené lesní porosty jen proto, aby
získali půdu pro palmové háje a plantáže cukrové třtiny. Proto máme mnoho dobrých důvodů k aktivní spolupráci s organizacemi jako je FSC® (Forest Stewardship Council® – organizace pro šetrné obhospodařování lesů).
 
Suroviny z certifikovaných zdrojů
 
Odkud pocházejí suroviny používané pro výrobu papíru? Jak se produkt dostane k zákazníkovi? Certifikace FSC® nabízí jednoznačnou odpověď na obě tyto otázky. Na začátku výrobního řetězce stojí certifikát o hospodaření s lesy (FM). Ten se uděluje pouze lesům, které jsou obhospodařovány odpovědně v přísné shodě se směrnicemi FSC®. Tak je cesta surovin od zpracování až po prodej výrobků z nich sledována společně s tím, čemu se říká řetěz péče - chain of custody (CoC). Každý článek tohoto řetězu – každá společnost – musí splňovat přísné požadavky. Každý článek řetězu je pravidelně kontrolován nezávislými auditory. Jen certifikované společnosti smějí označovat své výrobky žádanou značkou FSC®.
 
Určitě dobré rozhodnutí
 
Označení FSC® slouží jako potvrzení, že materiály vytištěné na papíře jsou vyrobeny ze surovin z odpovědně obhospodařovaných zdrojů. Společnosti používající tiskoviny s označením FSC® sdělují svým zaměstnancům, zákazníkům a dalším zúčastněným, že jim není lhostejné životní prostředí, když si vybírají své dodavatele.